Hipermarket Real w Galerii Łomżyńskiej!

Wiadomo już, jaki podmiot jest najbardziej prawdopodobnym najemcą części Galerii Łomżyńskiej przeznaczonej dla hipermarketu. Powierzchnię o wielkości 6,5 tys. metrów kwadratowych wynajmie najprawdopodobniej sieć Real. Rozmowy w tej sprawie są już podobno bardzo zaawansowane. Innym dużym najemcą jest sieć Castorama, dedykowana artykułom budowlanym, ogrodniczym i wykończeniowym. Ponadto w galerii znajdzie się około 100 sklepów (w tym sieć odzieżowa H&M) oraz multipleks kinowy.

Okazuje się, że inwestor zdobył już pozwolenie na budowę, nic zatem nie stoi na przeszkodzie do jej szybkiego rozpoczęcia. Jest ona planowana na przełom maja i czerwca 2011 roku. Prawdopodobny termin zakończenia prac to z kolei ostatni kwartał roku 2012. W ramach przedsięwzięcia pewnym zmianom ulegnie także infrastruktura drogowa w okolicy Galerii Łomżyńskiej.

Powierzchnia obiektu ma wynosić około 40 tys. metrów kwadratowych. Z projektem związana jest firma DTZ znana z wielu inwestycji tego typu w Polsce, które zakończyły się sukcesem. Jest to zatem dobry znak, dający nadzieję na to, że prace nad tym projektem okażą się owocne w przeciwieństwie do wielu podobnych przedsięwzięć w ostatnim czasie.